Візитка психологічної служби

Психологи в закладі дошкільної освіти пов'язані з охороною фізичного і психічного здоров'я дітей, із створенням умов, які сприяють їх емоційному благополуччю й забезпечують розвиток здібностей кожної дитини. Психологічне консультування дітей - це особлива форма допомоги родині. Завдання дитячого психолога - створити умови, в яких Вам буде простіше і зрозуміліше побачити себе і життя своєї родини з боку, усвідомити, які установки і дії створюють проблеми.

Основною метою діяльності психологічної служби є:

• вдосконалення системи організації діяльності служби практичної та соціальної роботи;

• поглиблення методичної бази, узагальнення та поширення досвіду роботи практичних психологів та соціальних педагогів;

• забезпечення своєчасного і систематичного вивчення психофізичного розвитку здобувачів освіти, мотивів їхньої поведінки і діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних, гендерних та інших індивідуальних особливостей;

• сприяти створенню умов для виконання освітніх і виховних завдань закладів освіти, соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психологічного здоровۥя, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу.

Одним із головних завдань закладу освіти є психологічна допомога та емоційна підтримка учасників освітнього процесу.

Основні завдання діяльності служби:

1. Повсякденна психологічна допомога та емоційна підтримка учасників освітнього процесу.

2. Організація, координація та методичне забезпечення діяльності працівників соціально-психологічної служби закладів освіти району.

3. Сприяння професійному зростанню практичних психологів, соціальних педагогів.

4. Вивчення та узагальнення провідного досвіду практичних психологів та соціальних педагогів.

5. Психологічний супровід роботи з обдарованими дітьми.

6. Спрямування організації виховної роботи на соціально-психологічну профілактику негативних явищ в учнівському середовищі, превентивну освіту, профілактику девіантної та ризикованої поведінки дітей.

Основні напрями діяльності психолога ЗДО:

1. Психологічна діагностика для отримання інформації про рівень психічного розвитку дітей, виявлення індивідуальних особливостей і проблем освітнього процесу.

2. Психологічна профілактика з метою запобігання можливих проблем у розвитку та взаємодії учасників освітнього процесу.

3. Корекційна та розвивальна робота,що допомогає створити умови для розкриття потенційних можливостей дитини, скорегувати відхилення психічного розвитку.

4. Психологічне консультування, що передбачає оптимізацію взаємодії учасників освітнього процесу і надання їм психологічної допомоги при вибудовуванні і реалізації індивідуальної програми виховання і розвитку.

5. Психологічна просвіта та навчання для створення умов для підвищення психологічної компетентності педагогів, адміністрації ЗДО і батьків, а саме:

- актуалізація і систематизація наявних знань;

- підвищення рівня психологічних знань;

- включення наявних знань у структуру діяльності.

Задачі:

1. Підвищення ефективності діяльності шкільних психологів і соціальних педагогів у закладах загальної середньої освіти.

2. Діагностика особистісного розвитку, ціннісних орієнтацій та соціального статусу учнів, виявлення творчих здібностей, вад і проблем соціального розвитку дитини.

3. Формування особистості випускника: Суспільно-громадського досвіду, національної самосвідомості; розвиток, стимуляція та реалізація творчого потенціалу.

4. Впровадження в практику методик з профілактики суїцидальної поведінки, стресів, комп’ютерної залежності; попередження насильства в школі та сім’ї, найгірших форм праці; розробка профілактичних та корекційних програм у роботі з дітьми-інвалідами.

Номер психологічної допомоги

• лінія Національної психологічної асоціації0 800 100 102(з 10:00 до 20:00 щодня);
  • урядова лінія1547(цілодобово);
  • лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді»0 800 210 160(цілодобово);
  • Київський міський центр психолого-психіатричної допомоги при станах душевної кризи044 456 17 02,044 456 17 25(цілодобово);
  • лінія емоційної підтримки МОМ0 800 211 444(з 10:00 до 20:00 щодня);
  • лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine7333(цілодобово);
  • лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду при Міністерстві у справах ветеранів0 800 33 20 29(цілодобово);
  • національна гаряча лінія із запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна»0 800 500 335(з мобільного або стаціонарного) або116 123(з мобільного, цілодобово).