Діяльність психологічної служби спрямована на вирішення таких завдань:

- Психологічний супровід дітей раннього віку (1-3 роки);
- Просвітницька робота (просвіта вихователів і батьків з метою підвищення їх психологічного рівня знань);
- Профілактика дезадаптації новоприбулих дітей;
- Розвиток позитивних якостей дітей дошкільного віку;
- Робота з дітьми пільгового контингенту;
- Робота з обдарованими дітьми;
- Психологічна підготовка дітей до школи,
- Розвиток когнітивної, пізнавальної, емоційної сфер дошкільників.
Основна мета роботи психологічної служби:
- Створення оптимальних умов для повноцінного розвитку дитини,збереження її психічного здоров ’я, розвитку творчого потенціалу дітей.
- Створення психоемоційного комфорту всіх учасників освітнього процесу.
Коли підходить час відправляти дитину в дитячий садок, ми все частіше стикаємося з тим, що на базі дитячого садка працює практичний психолог.

Хто він? Чим займається? І найголовніше питання, навіщо? З моєю дитиною все в порядку і йому психолог не потрібен.

Загальна помилка батьків полягає в тому, що психолог навішує ярлики психічної неспроможності їх дітей. Розвіюючи ці міфи, хотілося б зупинитися на питанні, чим займається психолог в дитячому саду? Почнемо з самого головного з цілей і завдань. Для того щоб дитина розвивалася всебічно психолог у своїй роботі передбачає всі аспекти розвитку:
Фізичний розвиток.Володіння моторними вміннями; орієнтування в рухах, жестами і рухами передавати виразність рольової поведінки.
Соціально-моральний розвиток. Усвідомлення завдання, планування дій, вміння виправляти свої помилки, об'єднання з ровесниками на основі виконання вправ та завдань.
Емоційний розвиток. Інтерес до людей: їх зовнішності, професії, способу життя тощо. Повага до батьків, родичів, педагогів, однолітків. Утримання від ревнощів, суперництва, жадібності.
Пізнавальний розвиток.Розвиток пізнавальних здібностей: загальних та логіко-математичних.

Мовленнєвий розвиток.Розвиток елементарних форм монологічної мови, уміння чітко й логічно висловлювати свою думку, активізувати словник.
Креативний розвиток.
Розвиток дивергентного мислення, творчої уяви. Нестандартні підходи до вирішення деяких питань